Харлан прокоментувала свою дискваліфікацію на чемпіонаті світу та подальшу кар'єру / фото скріншот

У прямому ефірі "Сніданку з 1+1", що виходить кожного ранку з 7:00 до 09:30 на телеканалі "1+1 Україна", Ольга Харлан ексклюзивно прокоментувала свою дискваліфікацію на Чемпіонаті світу та розповіла, що далі буде з її кар’єрою після відмови привітати суперницю.

Українська шаблістка на прямому зв’язку з ведучими ранкового шоу Русланом Сенічкіним та Людмилою Барбір зізналася, що не хотіла мати будь-який діалог з суперницею-росіянкою Анною Смірновою ще до початку бою.

"Я не потисну тобі руку, бо вважаю це не потрібним, сказала я їй. Я дуже хотіла піти з цієї доріжки, тому що морально було дуже важко виходити проти неї, але я повелася професійно. Я знала, для чого я тут: для мене була велика задача - виграти цей бій для того, щоб пройти далі і показати, як воно повинно бути", - зізнається Харлан.

Після цього інциденту Міжнародна федерація фехтування внесла зміни до протоколу: рукостискання більше не є обов’язковим. Натомість Ольга Харлан не вбачає у цьому будь-якої перемоги, бо запевняє, що так мало бути від самого початку.

"Не тільки українські спортсмени, а й усі наші громадяни зараз проходять через пекло. І все світове суспільство повинно поважати нас та наш вибір", - додає Ольга.

Олімпійська чемпіонка з фехтування розповіла, що її поставили перед вибором: або рукостискання, або чорна картка. Але Харлан запевняє, що чорна картка особливо не вплине на її професійну діяльність.

"Вона діє два місяці, тобто в цей час я не можу брати участь в міжнародних змаганнях. Але так як у нас кінець сезону, і немає змагань впродовж трьох місяців, я не пропускаю жодного міжнародного старту".

Українська шаблістка дякує кожному за підтримку, адже це змусило їй вийти на доріжку наступного дня та допомогти українській команді зайняти почесне четверте місце.

Ольга Харлан не потисла руку росіянці

27 липня українська фехтувальниця Ольга Харлан на чемпіонаті світу перемогла росіянку Анну Смирнову і відмовилася потиснути їй руку після поєдинку. Смирнова демонстративно чекала півгодини, сидячи на стулі, щоб Харлан повернулася і потисла руку. Ольга не повернулася і отримала дискваліфікацію від організаторів турніру.

Світова спільнота і Україна в єдиному пориві морально підтримали Харлан після ганебного рішення FIE.

28 липня FIE призупинила дискваліфікацію Харлан. Це означає, що Ольга продовжить виступи на чемпіонаті світу, який прямо зараз проходить у Мілані.

Більше того, МОК надав ліцензію Харлан на Олімпійські ігри 2024 року в Парижі.

Вас також можуть зацікавити новини: