Ольга Харлан подякувала представникам FIE за призупинення дискваліфікації / фото FIE

Виконавчий комітет Міжнародної федерації фехтування (FIE) призупинив, а не скасував "чорну картку" (дискваліфікацію) української фехтувальниці Ольги Харлан,  яка відмовилася потиснути руку росіянці Ганні Смирновій, на чемпіонаті світу в Мілані.

Як говориться в роз'ясненні від FIE, тепер вона зможе виступити на чемпіонаті світу, який необхідний для кваліфікації на Олімпіаді 2024 року в Парижі, але далі буде відсторонена на два місяці.

Міжнародна федерація фехтування заявила, що після тривалого розгляду інциденту вважає "чорну картку" для українки правомірною і такою, що відповідає всім правилам. Однак після консультацій по МОК вирішила дозволити Харлан змагатися на чемпіонаті світу для дотримання "олімпійського духу".

Відео дня

Ольга Харлан подякувала представникам FIE за призупинення дискваліфікації, що дозволить виступити за Україну на чемпіонаті світу.

"Я вдячна за це рішення. Найважливіше для спортсмена зараз - мати можливість виступати, для сім'ї, для команди, країни та людей, які мене підтримують. За ці кілька складних днів я вдячна за всю підтримку з усього світу", - сказала вона.

Скандал з дискваліфікацією Харлан - деталі

27 липня Міжнародна федерація фехтування дискваліфікувала Ольгу Харлан за відмову потиснути руку російській спортсменці Ганні Смирновій після матчу на чемпіонаті світу в Італії. У федерації фехтування України підтримали нашу спортсменку і повідомили, що готують апеляцію. 

Пізніше Харлан таки  отримала автоматичну кваліфікацію від Міжнародного олімпійського комітету на Олімпіаду 2024 року, а міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт заявив, що Міжнародна федерація фехтування допустила Ольгу Харлан до продовження змагань в рамках Чемпіонату світу в Мілані.

Вас також можуть зацікавити новини: