Українці програли збірній Ірану / скриншот

Олімпійська збірна України з футболу поступилась збірній Іраку у першому матчі групового етапу на Олімпіаді-2024 з рахунком 1:2.

На 53-й хвилині Рубчинський відкрив рахунок у матчі, другим темпом добивши м'яч у ворота після чергового порятунку голкіпером Іраку власної команди.

Через кілька хвилин форвард Хуссейн домалював поштовх у спину від Таловєрова в центрі штрафного під час подачі з правого флангу. Арбітри повелись на боротьбу, призначили пенальті, а нападник суперників зрівняв рахунок.

Іракський тренер випустив на поле джокера Джасіма, і той зробив результат для його команди дальнім пострілом уже за чверть години.

Ірак U-23 – Україна U-23 - 2:1

Голи: Хуссейн, 57 (пен.), Джасім, 75 – Рубчинський, 53

Попередження: Амер, 52, Х. Хасан, 90+13 – Криськів, 26, Таловєров, 56, Брагару, 57

Ірак U-23: Х. Хасан – А. Хасан, Амер, Тахсін, Алі (Джасім, 58), Саадоон – Ю. Амін (Саад, 79), К. Мохаммед, М. Мохаммед (Н. Мохаммед, 59), Баєш – Хуссейн (Аль-Імам, 90+12).

Україна U-23: Фесюн – Мартинюк, Батагов, Таловєров (Салюк, 72), Крупський – Михайленко (Федор, 73), Рубчинський, Криськів (Очеретько, 80) – Брагару (Сич, 73), Сікан (Краснопір, 80), Хлань.

У другому матчі цієї групи збірна Марокко сенсаційно переграла команду Аргентини з разунком 2:1.

У турнірній таблиці групи Україна йде на останньому місці без набраних очок:

1. Марокко - 3 очки
  2. Ірак - 3 очки
  3. Аргентина - 0 очок
  4. Україна - 0 очок

Матч другого туру Україна проведе проти Марокко у суботу, 27 липня, о 18:00. До плейоф вийдуть дві найкращі команди з групи.

Виступи збірної України на Євро-2024

17 червня у дебютному матчі на європейській першості збірна України програла Румунії з рахунком 0:3. 21 червня у другому матчі турніру українські футболісти вибороли перемогу над Словаччиною (2:1), а у заключному матчі зіграла в нічию з Бельгією. Таким чином команда зайняла останнє місце в групі та покинула турнір.

ФІФА опублікувала оновлений рейтинг національних збірних, в якому українська команда опинилася на 25 місці. Таким чином, порівняно з попередньою версією рейтингу, українська збірна втратила ще одну позицію.

Серед представників УЄФА українська збірна виявилась на 13 місці. Якщо стан справ не зміниться і підопічні Сергія Реброва не піднімуться на 12  сходинку серед європейських збірних, то команда буде в другому кошику при жеребкуванні відбору до чемпіонату світу 2026 року. Справа в тому, що з другого кошику шанс отримати у відбіркову групу сильного суперника набагато вищий.