Вплив Росії на спортивній арені зростає: NYT про завершення міжнародного бану для росіян

Після десятиліття ізоляції в міжнародному спорті Росія, вірогідно, повертається. Як нагадала газета The New York Times, санкції та відсторонення Росії від міжнародних змагань, у тому числі Олімпійських ігор, почалися спочатку через державну програму допінгу, а потім через вторгнення в Україну.

Але на засіданні Міжнародного олімпійського комітету цього тижня у Мілані члени комітету висловили готовність знову прийняти Росію до основного складу учасників змагань. Президентка МОК Кірсті Ковентрі підкреслила, що МОК є "спортивною організацією".

"Ми розуміємо політику і знаємо, що не працюємо у вакуумі. Але наша справа – це спорт. Це означає, що спорт має залишатися нейтральною сферою" – сказала Ковентрі, громадянка Зімбабве, яка головує на своїх перших Олімпійських іграх.

Відео дня

Також цього тижня голова світової футбольної організації ФІФА Джанні Інфантіно заявив Sky News, що заборона його організації на участь команд з Росії та її союзника Білорусі, введена після вторгнення в Україну, повинна бути скасована, оскільки вона "нічого не дала".

Як пишуть автори статті, ці коментарі посилили відчуття зростання впливу Росії на світовій спортивній арені, навіть попри те, що "війна з Україною триває вже майже чотири роки і немає чітких ознак того, що Москва вирішила проблему допінгового скандалу".

У Росії швидко привітали усі ці заяви.

Натомість речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий назвав ідею повернення російських або білоруських спортсменів на Олімпійські ігри або інші міжнародні змагання "неприйнятною", заявивши, що заборони не повинні бути скасовані, поки триває війна.

Однак, як перелічило видання, в останні місяці міжнародні спортивні організації дзюдо і таеквондо також скасували заборони щодо Росії, дозволивши її спортсменам знову виступати під власним прапором на міжнародних змаганнях. У грудні минулого року МОК рекомендував знову дозволити російським і білоруським юним спортсменам брати участь у міжнародних змаганнях, відкривши їм шлях до участі в Юнацьких Олімпійських іграх цього літа в Дакарі, Сенегал.

МОК також повинен буде скасувати дискваліфікацію Національного олімпійського комітету Росії, накладену в 2023 році через рішення Москви поглинути спортивні організації на окупованих територіях України. Міжнародні спортивні федерації окремих видів спорту також повинні будуть проголосувати за допуск російських спортсменів до своїх змагань.

На засіданні МОК у Мілані Йоган Еліаш, голова Міжнародної федерації лижного спорту, закликав до чіткіших вказівок, щоб уникнути несправедливого виділення Росії на тлі багатьох інших конфліктів у світі, згадавши нещодавнє вторгнення США з метою захоплення президента Венесуели та війну Ізраїлю в Газі.

Глобальний керівний орган Паралімпійських ігор, які проводяться після кожних літніх і зимових Олімпійських ігор, восени минулого року скасував заборону на участь Росії. Однак російські спортсмени не зможуть представляти свою країну на Паралімпійських іграх цієї зими в Мілані через заборони, які все ще діють в окремих спортивних федераціях.

Повернення росіян та білорусів у спорт - останні новини

Нагадаємо, що Міжнародний олімпійський комітет допустив до участі у змаганнях зимової Олімпіпаді 20 "нейтральних" спортсменівз Росії та Білорусі. Запрошення МОК прийняли 13 російських спортсменів та 7 білоруських.

Окрім того, 5 лютого громадян Росії та Білорусі допустили до юнацьких та юніорських змагань з водних видів спорту у Європі. Однак обмеження зберігаються для дорослих спортсменів.

Вас також можуть зацікавити новини: