Ліонель Мессі / фото twitter.com/FIFAWorldCup

У неділю, 18 грудня, відбувся фінальний поєдинок чемпіонату світу-2022 з футболу, в якому зустрічалися національні команди Аргентини та Франції.

Гра проходила на стадіоні "Лусаїл-Айконік" в Лусаїлі і завершилася тріумфом збірної Аргентини.

Рахунок у грі відкрив Ліонель Мессі. Капітан збірної Аргентини реалізував пенальті на 23-й хвилині гри, який заробив Анхель Ді Марія.

На 36-й хвилині зустрічі Аргентина втекла в контратаку і з передачі Мак Аллістера забив Анхель Ді Марія.

У другій половині другого тайму збірна Франції повністю перевернула хід гри, зробивши приголомшливий камбек і зрівнявши рахунок у поєдинку. Обидва голи французів забив Кіліан Мбаппе-на 80-й хвилині з пенальті і на 82-й хвилині з гри.

В екстра-таймах команди також обмінялися голами: у Аргентини забив Мессі, у Франції - Мбаппе. Команди визначали сильнішого в серії пенальті, де сильнішими виявилися аргентинські футболісти.

Аргентина - Франція - 3:3 (4:2 пен.)

Голи: Мессі, 23 пен, 109, Ді Марія, 36 - Мбаппе, 80 пен, 82, 118 пен

Аргентина: Е. Мартінес, Тальяфіко (Дібала, 120+1), Отаменді, Ромеро, Моліна (Монтьєль, 91), Мак Аллістер (Пеццелья, 116), Фернандес, Де Пауль (Паредес, 102), Ді Марія (Акунья, 64), Альварес (Лаутаро Мартінес, 103), Мессі

Франція: Льоріс, Т. Ернандес (Коман, 72), Упамекано, Варан (Конате, 113), Кунде (Дісасі, 120+1), Рабьо (Фофана, 95), Чуамені, Грізманн (Камавінга, 71), Мбаппе, Жиру (Тюрам, 41), Дембеле (Коло Муані, 41)

Попередження: Фернандес, 45+7, Акунья, 90+8, Паредес, 114, Монтьєль, 116 - Рабьо, 54, Тюрам, 87, Жиру, 90+6 (не на полі)

Збірна Аргентини стала чемпіоном світу втретє в своїй історії. Раніше Аргентинці вигравали світову першість в 1978 і 1986 роках.

Рекордсменом за кількістю перемог на мундіалях є збірна Бразилії, яка вигравала цей трофей п'ять разів. По чотири перемоги у збірних Німеччини та Італії. Французи ставали чемпіонами світу два рази - в 1998 і 2018 роках .

Також відзначимо, що нападник збірної Аргентини Ліонель Мессі зіграв свій 26 матч на чемпіонатах світу.

Таким чином, капітан "альбіселесте" перевершив досягнення Лотара Маттеуса. На рахунку легендарного німецького футболіста 25 матчів на мундіалях за кар'єру.

Додамо, що Ліонель Мессі у свої 35 років вперше в кар'єрі став чемпіоном світу з футболу. Аргентинець також виходив у фінал ЧС в 2014 році, проте тоді "албіселесте" поступилися національній збірній Німеччини.

Нагадаємо, в суботу, 17 грудня, був зіграний поєдинок за бронзові медалі чемпіонату світу-2022, в якому збірна Хорватії перемогла національну команду Марокко з рахунком 2:1.