Саудівська Аравія прийматиме ЧС з футболу у 2034 році / фото REUTERS

Саудівська Аравія отримала право провести чемпіонату світу з футболу у 2034 році.

Як пише видання Бі-бі-сі, хоча це рішення може у багатьох викликати сумніви, але навряд чи здивує, якщо врахувати безпрецедентні інвестиції в спорт. Видання зазначило, що офіційно Саудівську Аравію обрали лише вчора на засіданні конгресу ФІФА, але це лише формальність, оскільки ще рік тому стало відомо, що у заявки саудитів немає конкурентів.

Австралія зняла свою заявку, натякнувши, що боротьба свідомо марна. А критики зазначали, що процес відбору був непрозорим.

Відео дня

Крім цього, в обов'язки організації входить розширення географії проведення головного заходу - чемпіонату світу.

Як буде проходити ЧС у Саудівській Аравії

Заявка країни включає 15 стадіонів у п'яти приймаючих містах, з яких один - футуристичний комплекс Neon, який ще буде побудований.

Чемпіонат пройде взимку - у січні, щоб не збігтися з Рамаданом. Однак, у європейських футбольних першостях не в захваті від такої ідеї.

Видання зазначило, що країна інвестувала мільярди доларів в організацію та проведення спортивних заходів із 2021 року. Королівство прийняло "Формулу-1", фінали кубків Іспанії та Італії з футболу, Клубний чемпіонат світу, а також провідні змагання з боксу, тенісу, гольфу та кінного спорту.

Багато критиків вважають, що вибір Саудівської Аравії буде найсуперечливішим в історії ФІФА і, що цей чемпіонат буде використано для відбілювання іміджу країни, яку звинувачували в порушенні прав людини, репресіях щодо жінок та інше.

Влада Саудівської Аравії наполягає, що їхня заявка покликана диверсифікувати економіку і стимулювати туризм.

Загалом же, як зазначає видання, чемпіонат світу в Саудівській Аравії показує зміщення "центру тяжіння" у бік Близького Сходу.

Зовсім недавно ідея про те, що Катар і Саудівська Аравія проведуть чемпіонати світу з футболу, здавалася фантастичною. "Але багатство цих країн і прагнення спортивних організацій до заробітку та нових ринків привело туди найбільші футбольні турніри", - зазначило видання.

Вас також можуть зацікавити новини: