Максим Крипак / фото REUTERS

28 серпня на Паралімпійських іграх у Токіо збірна України завоювала 12 нагород: 5 золотих, 4 срібні та 3 бронзові.

Всі золоті медалі були здобуті в плаванні.

Спершу золото виграли Євген Богодайко і Максим Крипак - на стометрівках брасом і вільним стилем відповідно. Крипак ще й встановив світовий рекорд.

А слідом золоті нагороди завоювали Михайло Сербін (100 метрів на спині), Денис Дубров (200 метрів в комплексі) і Єлизавета Мерешко (200 метрів в комплексі). Вона стала дворазовою чемпіонкою Паралімпіади в Токіо.

Єлизавета Мерешко / фото REUTERS

Срібло виграли плавець Віктор Смирнов (100 метрів на спині), Роман Данилюк (у штовханні ядра), Ірина Гусєва (дзюдо, вагова категорія 63 кг) і Наталія Морквич (фехтування на рапірах).

Наталія Морквич / фото REUTERS

Бронзові медалі в активі у дзюдоїста Руфата Магомедова (вагова категорія 73 кг), а також у представників настільного тенісу Івана Мая та Максима Нестеренка.

Іван Май / фото REUTERS

Урожайний день дозволив Україні увірватися до топ-5 медального заліку Паралімпіади. У нашої збірної 8 золотих медалей, 17 срібних і 9 бронзових.

olympics.com

Україна на Паралімпійських іграх у Токіо: головне

• Паралімпіада стартувала 24 серпня і пройде до 5 вересня.
  • Україну на змаганнях представляють 143 спортсмени в 15 видах спорту. Найбільше представництво в Україні в плаванні (40 спортсменів) та легкій атлетиці (32).
  • Паралімпійські ігри: підсумки третього дня змагань для України.