Олександр Абраменко / фото REUTERS

Завершилися змагання зимових Олімпійських ігор-2022 у Пекіні. Розіграно 109 комплектів медалей.

У загальному медальному заліку переконливо перемогла Норвегія, в активі якої за підсумками ігор 16 золотих, 8 срібних і 13 бронзових нагород. Норвежці встановили рекорд зимових Олімпіад за кількістю золотих нагород - 16.

Другу позицію посіла збірна Німеччини, завівавши 12 золотих нагород, 10 срібних і 5 бронзових. Замкнув трійку рейтингу Китай, в активі якого 9 золотих медалей, 4 срібла і 2 бронзи.

У топ-5 медальної таблиці Олімпіади також увійшли збірні США (8-10-7) і Швеції (8-5-5).

Україна завершила виступи в Пекіні з однією срібною нагородою, яку фрістайліст Олександр Абраменко завоював в лижній акробатиці.

З однією срібною медаллю в активі Україна поділила 25-ту позицію з Іспанією.

Варто відзначити, що всього 29 країн взяли хоча б одну медаль, серед них 23 команди виграли золото.

Олімпійські ігри 2022. Підсумковий медальний залік

olympics.com

Наступна зимова Олімпіада-2026 відбудеться в італійських містах Мілан і Кортіна-д'Ампеццо.

Олімпіада-2022: головне

• Зимові Олімпійські ігри в Пекіні пройшли з 4-го по 20 лютого 2022 року.
  • Україну представляли 45 спортсменів у 12 дисциплінах.
  • На цих Олімпійських іграх участь взяла 91 країна. Вперше на Іграх були представлені Гаїті і Саудівська Аравія.
  • Всі види спорту на Олімпіаді-2022: біатлон, бобслей, гірськолижний спорт, керлінг, ковзанярський спорт, лижне двоборство, лижні гонки, стрибки з трампліну, санний спорт, скелетон, сноуборд, фігурне катання, фрістайл, хокей із шайбою, шорт-трек.
  • На минулій Олімпіаді в Пхенчхані у нас була тільки одна нагорода - "золото" в лижній акробатиці від Олександра Абраменка. Всього за роки незалежності Україна здобула на зимових Іграх дев'ять медалей: три золоті, дві срібні та чотири бронзові.