Скріншот

Один з найвідоміших українських баскетболістів у світі, дворазовий чемпіон світу з данків (найбільш видовищних кидків у баскетболі, при яких гравець вистрибує вгору та однією або двома руками кидає м'яч крізь кільце зверху вниз), YouTube-блогер Дмитро Кривенко, також відомий як Smoove, розповів про те, як йому вдалося вперше в історії українського баскетболу потрапити до складу американської виставкової команди Harlem Globetrotters, яка складається з кращих баскетболістів світу.

"Моя мрія збулася, друзі: я потрапив в команду Harlem Globetrotters. Я перший українець в історії, якому вдалося зробити подібне", - сказав він в рамках проекту "Робимо українське", підготовленого групою компаній "Метінвест" до свого п'ятнадцятиріччя.

За словами Кривенка, грати в баскетбол він почав з дитинства, тренуючись на маленьких майданчиках його рідного промислового українського селища Слобожанське.

Відео дня

"Я, коли був маленький зовсім, вже почав грати. І я просто пам'ятаю, що в 6 років я вже з м'ячем. Я грав зі старшими. Ось конкретно зі старшим братом і з татом. Ми навіть грали в одній команді. Побачив по телевізору NBA, побачив якісь баскетбольні реклами, і це прямо мене зарядило займатися не просто баскетом, а і якимись шоу-штуками: фрістайлом, данками. Просто запалило в мені саме цю справжню любов", - сказав спортсмен.

Професійна кар'єра Кривенка, як данкера, почалася з моменту, коли він проявив себе на конкурсі в Лондоні, де і підписав свій перший контракт, після чого почав виступати на міжнародних змаганнях, займаючи призові місця. Спочатку він отримав першу міжнародну перемогу у Великобританії, потім став першим чемпіоном світу за данками за версією FIBA і взяв свою другу золоту медаль.

Тепер український спортсмен займається не тільки баскетболом, а й соціальними проектами, зокрема, надихає молодих українців займатися баскетболом і, за його прикладом, ставати чемпіонами.

Відеопроект "Робимо українське" компанії "Метінвест" - це серіал про українців, які прославляють нашу країну за кордоном і створюють щось унікальне. Раніше в рамках проекту були розказані історії генерального директора Київського міжнародного кінофестивалю "Молодість" Андрія Халпахчі, чемпіона світу з вищого пілотажу Тимура Фаткулліна, винахідників Максима Гавриленка та Євгена Еріка, а також архітектора Сергія Махна.

Як повідомляється на сайті "Метінвесту", присвяченому 15-річчю компанії, металургійна галузь і гірнича справа є однією з ключових сфер економіки України. За останні 15 років компанія "Метінвест" заплатила 164 млрд грн податків і виробила 142 млн тонн сталі. Також компанія за цей час інвестувала 10 млрд дол. в роботу своїх підприємств і 2,5 млрд грн - у розвиток українських міст. Всього на підприємствах "Метінвесту" працюють понад 80 тисяч співробітників.