Макс Ферстаппен / Фото REUTERS

Пілот "Ред Булл" Макс Ферстаппен став чемпіоном Формули-1 в сезоні 2021 року. Доля титулу вирішилася на останньому колі заключного Гран-прі сезону в Абу-Дабі.

У боротьбі за чемпіонство Ферстаппен обійшов Льюїса Хемілтона.

Ферстаппен стартував у гонці з поул-позиції, проте Хемілтон швидко перехопив лідерство. Британець утримував його протягом більшої частини гонки, лише ненадовго віддавши Серхіо Пересу.

За п'ять кіл до фінішу Ніколас Латіфі на "Вільямсі" розбив свій болід, і на трасу випустили машину безпеки. В цей час Ферстаппен встиг заїхати в бокси та поміняти гуму. За коло до фінішу був даний рестарт, і на останньому колі Ферстаппен, у якого, на відміну від суперника були свіжі шини, пройшов Хемілтона і завоював титул.

"Це неймовірно. Я всю гонку боровся, у мене навіть ноги звело. Це неймовірно. Я не знаю, що сказати. Хлопці в моїй команді заслуговують на це. Мені подобається працювати з ними, ми разом з 2016 року. Нам нарешті пощастило. Я люблю своїх уболівальників і команду", - сказав Ферстаппен після гонки.

Формула-1: підсумки сезону

• "Ред Булл" виграв чемпіонський титул вперше з 2013 року, а 24-річний Ферстаппен - вперше в кар'єрі.
  • За підсумками сезону Ферстаппен на 7 очок випередив Хемілтона. Третім став Валттері Боттас на "Мерседесі".
  • Хемілтон упустив шанс завоювати восьмий чемпіонський титул і обійти за цим показником Міхаеля Шумахера.
  • "Мерседес" виграв Кубок конструкторів у восьмий раз поспіль. На другій сходинці розташувався "Ред Булл", на третій - "Феррарі".