Циганик на прикладі УЄФА пояснив, чому УПЛ повела себе неправильно в ситуації з єдиним пулом

Ігор Циганик в ефірі своєї авторської програми Циганик LIVE пояснив ситуацію з єдиним пулом і чому УПЛ повела себе неправильно з тендером на продаж прав.

 - Я ніколи не був проти єдиного пулу. Можу точно сказати, що ще багато років тому ми першими говорили, що потрібно об’єднати пул. Я пам’ятаю, як у 2014-му році чи 2012-му році група компанії 1+1 подала заявку на 45 млн на 3 сезони УПЛ. І тоді УПЛ не прийняла цю заявку, вони скасували тендер і сказали, що треба переглянути і передивитися. Комусь це тоді було потрібно - скасувати тендер.

Я колись сказав, що 1+1 і жоден національний телеканал не зацікавлений в українському футболі. Так, я це казав і я можу зараз підтвердити ці слова. Не зацікавлені національні телеканали. Жодної комерційної складової там немає. А з огляду, що комерційні канали повинні заробляти самі на себе, то це все, що зараз відбувається, це чистої води меценатство. Тому як це сталося і чому так сталося, я спробую зараз пояснити.

Ось хтось говорить Ліга чемпіонів, УЄФА об’єднує. УЄФА не об’єднує, а викуповує права. У 1992-му році, коли Ліга чемпіонів була, перед тим, ніж зібрати всі права клубів і організувати Лігу чемпіонів, УЄФА запропонувала клубам величезні гроші на той момент, щоби клуби передали ці права. І їх не ламали через коліно. Ще перед стартом Ліги чемпіонів було проведено маркетингове опитування, був продуманий бізнес-план, тендер і хто виграватиме. Ось це регулятор, ось це його робота. А коли регулятор приходить і каже, що він вас усе одно зламає, бо у нас немає іншої пропозиції. А що ж ви робили? Чим ви займалися? А чого ніхто не згадує, що у жовтні 2021-го року, коли продавалися права на Лігу націй, на Чемпіонат Європи, відбірний цикл, приїхали хлопці з УЄФА, провели тендер, отримали мінімальну пропозицію і скасували тендер. Бо вони поважають себе, збірні, ту саму збірну України, якій доведеться платити гроші. Вони несуть відповідальність за гроші. За що несе відповідальність УПЛ? За те, щоби отримати 3,2 мільйони, а потім зняти свою комісію... УПЛ – це організація, яка має об’єднати усіх, а не працювати в угоду трьом, чотирьом чи дванадцятьом, а всіх об’єднати. УПЛ почала тиснути, що вони провели чесний тендер і продали.

І мені дивно, що в цій історії є претензії до мене чи моїх колег, які працюють тут. Є претензії? Ідіть до клубів, з’ясовуйте у них, чому вони не захотіли. А кидатися лайном, я вважаю, це неприпустимо.