velosport.org.ua

Переможцем київського етапу став Владислав Черниш, якому вдалося випередити лише на кілька очок Владислава Крата, однак, за підсумками усіх чотирьох етапів володарем Кубка України став Крат, повідомляє прес-служба Федерації велоспорту України.

Спортсмени показували свою майстерність на природних каменях Великої окружної дороги Києва. Потрібно було пройти 4 ділянки з найменшою кількістю помилок (постійно перебуваючи на велосипеді, не торкаючись землі) і вкластися в 2 хвилини. В Україні цей вид спорту робить перші кроки. Тим не менш, організатори вже відзначають рівень майстерності українських спортсменів.

Президент Федерації велоспорту України Олександр Башенко перед стартом змагань зазначив: «Поки в Україні велотріал не так розвинений і популярний, як у Європі. Але впевнений, що при грамотнsq підтримці та проведенні таких планових змагань, у цього виду спорту в нашій країні перспективне майбутнє. Тим більше успіхи у нас вже є: спортсмени Владислав Черниш і Владислав Крат нещодавно приймали участь на етапі Кубка світу в Австрії і виступили там цілком гідно. А ще аргументом на користь швидкозростаючою популярністю «велоальпінізма» є те, що це дуже видовищний вид спорту. Стрибки по каменях, колодах, трюки на велосипедах — глядачеві є на що подивитися».

Відео дня

У свою чергу, володар Кубка та чемпіон України Владислав Крат зазначив: «Траса для фіналу мені дуже сподобалася, так як це природні камені. Дошки, колоди, балки — це все теж добре, але вони не зрівняються з тим, що зроблено самою природою. Хоча, звичайно, якщо порівнювати з етапами Кубка світу, то наша траса трохи простіше, все-таки рівень учасників дещо нижче. Але ми тільки починаємо. Ще буквально рік тому велотріалу в Україні взагалі не було. А зараз спільними зусиллями, завдяки роботі мого батька Олександра, підтримки Федерації велоспорту України та допомоги небайдужих людей ми вже дечого досягли. Будемо працювати».

Велотріал — дисципліна маунтинбайку, що полягає в подоланні перешкод на велосипеді. Перешкоди можуть бути самими різними, природними або штучними: парапети, камені, колоди, дошки і т. д. Головною метою є подолання серії перешкод, не спираючись ногами, руками та іншими частинами тіла. На сьогоднішній день велотріал — досить відомий вид екстремального спорту. Проводяться великі світові змагання. Зараз основні центри тріалу — Франція, Іспанія, Англія, Бельгія, Швейцарія, Німеччина і деякі інші країни Європи. Останнім часом тріал стає все популярнішим, рівень спортсменів зростає все швидше і ставляться немислимі рекорди: стрибок з місця через планку на висоті 142 см і багато інших.