![Під час благодійного матчу Match for peace #StopWarInUkraine українські артисти закликали застосувати процедуру екстракції для «Азовців» Під час благодійного матчу Match for peace #StopWarInUkraine українські артисти закликали застосувати процедуру екстракції для «Азовців»](https://images.unian.net/photos/2022_05/1652524366-3396.png?r=303441)
У пʼятницю, 13 травня, о 19:00 в столиці Естонії відбувся фінальний матч першої серії Match for peace #StopWarInUkraine київського "Динамо". Суперником у цьому поєдинку на підтримку України став місцевий футбольний клуб "Флора", матч завершився рахунком 3:0 на користь "Динамо".
На глядачів чекала серія потужних виступів від українських артистів, які зверталися до міжнародної аудиторії з проханням врятувати місто-герой Маріуполь та застосувати процедуру екстракції для "Азовців", що третій місяць боронять Батьківщину і знаходяться в підвалах багатостраждальної "Азовсталі". Футболісти "Динамо" вийшли на матч у футболках з зображенням Богородиці Оранти з Софії Київської. Символічно, адже Маріуполь названо на честь Діви Марії. А ведучі заходу, зірки та гості стадіону одягнули худі та футболки зі світлинами українських героїв, які боронять "Азовсталь" у Маріуполі, серед яких зокрема парамедик полку "Азов" Хасан, Катерина "Пташка", Богдан Кротевич, Ілля Самойленко, Святослав Паламар (Калина), Сергій Волинський (Волина), Денис Прокопенко.
![Христина Соловій та Ксенія Резницька Христина Соловій та Ксенія Резницька](https://images.unian.net/photos/2022_05/1652524373-9033.png?r=159688)
Художній перфоманс, який став особливістю практично кожної благодійної гри "Динамо", цього разу обʼєднав одразу вісьмох різносторонніх артистів з потужною громадською позицією. Подія розпочалася чутливим виступом Олександри Ліщук — мешканки Маріуполя, яка написала щемливу пісню-присвяту "Місто Марії".
Гімн України цього разу виконали два артисти – лідер гурту "Антитіла", боєць сил територіальної оборони ЗСУ Тарас Тополя, який разом зі своїми побратимами співав з Харкова, та українська реп-виконавиця alyona alyona, що виступила з трибун, де зосередилися тимчасові переселенці з України.
Також alyona alyona разом з Jerry Heil заспівали авторську "Молитву", яка обʼєднала мільйони українців у спільних переживаннях.
Уже традиційно, на глядачів чекала "Ой, у лузі червона калина" — легендарна стрілецька пісня, що стала символом українського спротиву, у виконанні alyona alyona, Jerry Heil та Христини Соловій.
Неймовірно зворушив виступ Христини Соловій з піснею "Тримай", яку вона виконала в дуеті з 12-річною Ксенією Резницькою — юною співачкою, що народилася та донедавна жила в Маріуполі, поруч з театром, який так безжалісно знищив ворог.
Після завершення матчу Віра Кекелія, Марта Адамчук і естонська співачка подарували глядачам хіт "Imagine" — культову пісню Джона Леннона, яка є символом пацифізму.
Крім цього, сьогоднішній матч співпав з важливою датою – 95-річчям футбольного клубу "Динамо Київ". Клуб зі славетною історією, традиціями та великими досягненнями було засновано рівно 95 років тому, 13 травня 1927 року. "Динамо" – найбільш титулований клуб України. Кияни двічі в своїй історії здобували Кубок володарів Кубків та одного разу Суперкубок Європи. 29 разів "Динамо" ставало чемпіоном. Серед знаменитих гравців "Динамо" три володарі Золотого м’яча – Олег Блохін, Ігор Бєланов та Андрій Шевченко. Легендарний тренер Динамо Валерій Лобановський, який помер рівно 20 років тому, вважається одним з найкращих футбольних спеціалістів свого часу. Саме він був тією людиною, яка задала цілий вектор розвитку футбольної науки.
Нагадуємо, усі виручені від продажу квитків гроші, а також донати, які надходитимуть упродовж телевізійної трансляції, будуть спрямовані на вирішення найбільших гуманітарних проблем, що виникли через повномасштабну війну рф в Україні. Зокрема, кошти безпосередньо потраплять на рахунки Міністерства соціальної політики України і підуть на задоволення продовольчих потреб та облаштування місць розміщення біженців та громадян, які у зв’язку з бойовими діями залишили місце свого проживання, забезпечення їх одягом та взуттям, надання ліків та медичних препаратів; забезпечення населення товарами першої необхідності, надання одноразової грошової допомоги, задоволення інших першочергових потреб життєдіяльності людини тощо.
Ініціатори проєкту Match for peace #StopWarInUkraine — футбольний клуб "Динамо", який 13 травня святкуватиме своє 95-річчя, та один з найбільших медіахолдингів у Східній Європі 1+1 media. Проєкт реалізується за сприяння Міністерства закордонних справ України, Міністерства культури та інформаційної політики України та Міністерства соціальної політики України. Співорганізатором благодійного туру ФК "Динамо" є Максим Радуцький.
Усі фінансові витрати в межах проєкту покриває футбольний клуб "Динамо Київ".