Олег Верняєв / фото УНІАН

Зірка вітчизняного спорту Олег Верняєв вважає, що його хтось підставив з допінгом, який виявили в нього минулого року.

За словами 28-річного українця, на нього написали анонімний донос, попередньо підсипавши заборонені препарати в його воду чи харчові продукти. Цитує Олега KyivFM.

"Це було міжсезоння. У нас змагань не було до цього з березня, і найближчі були в грудні. Це був розслаблений момент, набирання форми. Вийшло так, що в мене приходить тест 10-го та 26-го (листопада), тобто два тести у такий короткий термін ніколи не перевіряють.

Відео дня

Я довгий час стою на допінг-контролі, і мене в принципі раз на місяць перевіряють упродовж п'яти років. Вони, не попереджаючи приходять раз на місяць, і я знаю, що раз на місяць до мене прийдуть обов'язково, до ворожки не ходи.

Знаючи це і приймати що-небудь - це настільки потрібно бути дурною, настільки неадекватною людиною. Все моє оточення знає навіть моє ставлення до пігулок від голови, бо я боюся все пити, бо не знаю, на що мені чекати", - сказав Верняєв.

"Виходить так, що до мене приходять 10-го числа перевіряти, мені приходить протягом тижня відповідь, що все нормально, негативний тест, і до мене відразу ж приходять 26-го числа. У грудні мені надходить лист, що в мене знайдений мельдоній", - додав Олег.

"Я в цей момент, коли ще лікував плече, я розмовляв із лікарем, це лікар, який працював зі збірною баскетболу, тобто це людина розумна, я йому розповідаю без подробиць ситуацію, що от, два тести за два тижні. "Так це ж анонімний донос", - сказав він. А я сам такого не знав.

Він каже: "У нас же як, у всіх федераціях одна і та ж система, тебе хтось підловив, сипнув щось, роблять дзвінок до міжнародної федерації чи антидопінгового центру України та кажуть, що підозрюють такого-то. Вони починають жорстко ловити".

Тобто я кажу, що два тести за два тижні ніколи не було. Я 100% впевнений, що це донос", - завершив думку Верняєв.

Олег Верняєв: кар'єра зіркового спортивного гімнаста

  • Верняєв є уродженцем Донецька. У 2012 році Олег став срібним призером чемпіонату Європи. Після того він 6 разів виграв континентальну першість.
  • Верняєв був одного разу чемпіоном світу - у 2014 році.
  • Верняєв був олімпійським чемпіоном у Ріо-2016 в спортивній гімнастиці (вправи на брусах). Ігри в Токіо-2020 Олег пропустив через виявлений у нього допінг.