Вадим Гутцайт / фото УНІАН

Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт висловився про розслідування WADA, яке вивчає порушення антидопінгових правил з боку України.

Наводить слова Гутцайта Tribuna.com.

- Як взагалі на підготовку до Пекіна вплинуло розслідування WADA по Україні? Чим це нам загрожує?

Відео дня

- На жаль, а може і на щастя, ця проблема сталась в мій час, коли я тут працюю. Тому що де б я не працював - завжди якісь складні моменти беру на себе та йду їх вирішувати.

Ми зараз повністю співпрацюємо з WADA. Провели свій аудит, відкрили все для WADA, надали всі листи та інформацію, яку вони запитували, коли все це вибухнуло.

Бо були моменти, коли нас могли позбавити права виступати під нашим стягом. Але наші разом з WADA дії забезпечили відсутність жодних наслідків для українських спортсменів за результатами розслідування.

- Тобто, нас могли дискваліфікувати як Росію?

- Це якби комісія WADA знайшла більше порушень. Слава Богу, таких критичних порушень більше не було. Від початку було зрозуміло, що український кейс повністю відрізняється від російського, - сказав Гутцайт.

Читайте такожВітчизняний легкоатлет розповів про незаконні схеми антидопінгового центру України

Україну звинуватили в порушенні антидопінгових правил: подробиці

  • Всесвітнє антидопінгове агентство провело розслідування під назвою "Операція Геркулес", яке стартувало ще у 2019 році.
  • В ході вивчення матеріалів справи було виявлено, що НАДЦУ з 2012 року міг заздалегідь повідомляти спортсменів про збір допінг-проб, що є порушенням антидопінгових правил.
  • За підсумками розслідування WADA винесе вердикт щодо України.
  • Після звинувачень WADA два керівники НАДЦУ пішли у відставку.
  • Президент WADA запропонував провести Україні коригувальні заходи.