Саміт МОК підтримав дискваліфікацію легкоатлетів з Росії, рішення по команді в цілому не прийнято

15:44, 21 червня 2016
430 0

Міжнародний олімпійський комітет оголосив резолюцію з приводу російської команди.

Организаторы рассчитывают на интерес к Олимпиаде у местного населения / rio2016.com

На зустрічі Міжнародного олімпійського комітету з керівниками провідних міжнародних спортивних федерацій у рамках Олімпійського саміту організації висловили повагу рішенням Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (ІААФ) не допускати до участі в Олімпійських іграх 2016 року російську легкоатлетичну команду, повідомляє Спорт-Експрес.

Однак було підкреслено: саміт не може приймати остаточне рішення щодо цього питання.

Разом з тим , рішення про відсторонення від участі в Іграх на даний момент стосується тільки російських легкоатлетів , мови про інші 27 федерацій не йде; кожен спортсмен з країн , робота антидопінгової лабораторії якої викликала нарікання ВАДА , повинен пройти додаткову перевірку.

Нагадаємо, Рада Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (ІААФ) у п'ятницю залишила у силі накладену в листопаді 2015 року дискваліфікацію Всеросійської федерації легкої атлетики (ВФЛА) за численні випадки вживання допінгу російськими спортсменами. Як зазначив глава ІААФ Себастьян Кое, ВФЛА, хоча і зробила значні кроки щодо боротьби з допінгом, не виконала ряд критеріїв, на основі яких приймалося рішення про відновлення членства.

Як наслідок всі російські легкоатлети відсторонені від міжнародних змагань, в тому числі від Олімпіади. Винятком можуть бути лише ті росіяни, які не були ніяк не причетні до російської антидопінгової системі і здавали свої допінг-проби за кордоном. Вони можуть виступити на Іграх під прапором МОК.

Сьогодні МОК повинен був обговорити варіант з відстороненням від Олімпіади всієї збірної Росії. Також на порядку денному стояло питання, чи заслуговують спортсмени індивідуального підходу або повинні нести колективну відповідальність за застосування допінгу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter