Український національний вид спорту хортинг розвивається у Таїланді та Індії

15:09, 13 квітня 2018
Інше
291 0
Хортинг - український національний вид спорту / sapsan.kiev.ua

Про це повідомляє кореспондент УНІАН.

Хортинг як вид спорту з'явився близько 9 років тому, розповів заслужений майстер спорту, президент Міжнародної федерації хортингу Едуард Єрьоменко. За цей час хортинг перетворився на візитну картку і спортивний бренд України.

"Ідея створити новий вид спорту, який би повністю відповідав національному духу і українським традиціям, з'явилася у мене в 2008 році, а 25 березня 2009 року була заснована національна федерація хортингу. У 2011 році був проведений перший чемпіонат України, з того ж року ми почали тісно співпрацювати з Міністерством спорту", - зазначив Єременко.

Назва виду спорту "хортинг" походить від кореня "хорт". У часи запорізького козацтва так називали спеціальний ритуал воїнів-козаків, які напередодні бою ставали в "магічне" коло. Хортинг позиціонується не тільки як бойове мистецтво, але і як система комплексної фізичної підготовки, самовдосконалення, морального, духовного та культурного виховання, наближення до українських традицій.

Читайте такожРукопашний бій у Верховній Раді назвали національним видом спорту

За словами віце-президента Міжнародної федерації хортингу, члена президії Української федерації хортингу Станіслава Федорова, зараз хортинг успішно поширився практично у всіх регіонах України, а особливою популярністю користується у столиці, де ним займаються діти і підлітки у 30 спортивних школах. Також чимало шкіл з розвитку хортингу є в містах-супутниках Києва - Ірпені, Броварах, Борисполі та ін.

"Нас радує те, що хортинг швидкими темпами поширюється і за кордоном. Зараз ми готуємося до проведення третього чемпіонату світу, який буде приймати латвійське місто Даугавпілс з 20 по 22 квітня. Заявки на участь вже подали спортсмени з більш ніж 15 країн, в цілому це більше 250 учасників. Триває підготовка і до другого чемпіонату Європи з цього виду спорту. Відзначу той факт, що всі ці турніри проводяться за межами України", - сказав Федоров.

За його словами, федерації хортингу з'явилися навіть в таких екзотичних країнах, як Таїланд та Індія.

За належної підтримки української держави національний вид спорту хортинг міг би отримати ще більший поштовх для розвитку, заявили його популяризатори.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Теги: #хортинг