УЄФА поважає міжнародне право / фото REUTERS

Союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА) заявив, що Крим зображений на карті України під час презентації Євро-2024, тому що він є визнаною усім світом територією нашої держави.

Про це заявили у пресслужбі УЄФА, повідомляє Metaratings.

Крим зобразили на карті України під час презентації фінальної частини чемпіонату Європи з футболу, який пройде у 2024 році у Німеччині. Це викликало обурення в Росії, яка окупувала український півострів у 2014 році. 

"Карта України в анімаційному відео відображає резолюцію 68/262 Генеральної Асамблеї ООН, яка була широко схвалена державами-членами і яка визнає територіальні межі України з включенням Криму", - пояснили в УЄФА.

Читайте також"УЄФА показав чітку позицію": Маркевич відповів на обурення росіян через український Крим на презентації логотипу Євро-2024

Окупація Криму Росією

  • Росія окупувала український Крим, ввівши на півострів своїх військових і організувавши в березні 2014 року псевдореферендум про його самовизначення. Самопроголошена кримська влада заявила, що 96,77% жителів півострова висловилися за приєднання Криму до РФ.
  • 18 березня 2014 року в Кремлі був підписаний так званий "договір" про прийняття до складу РФ Криму і Севастополя.
  • Країни Заходу не визнали анексію Криму і ввели санкції проти Росії.
  • Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму 20 лютого 2014 року. З початку окупації на півострові понад 100 українців стали "бранцями Кремля".
  • Після окупації Криму в 2014 році Росія проводить регулярні військові навчання на півострові та в акваторії Чорного моря, а також завозить військову техніку, зокрема, системи протиповітряної оборони.
  • У Генштабі України дії російських військових у Криму називають незаконними.
  • Генасамблея ООН в грудні 2019 року прийняла резолюцію, що закликає Росію вивести свої війська з анексованого Криму і припинити тимчасову окупацію території України.
  • Президент Володимир Зеленський ввів 26 лютого в Україні День опору окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя як щорічну пам'ятну дату з метою вшанування мужності і героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території - в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, у відстоюванні територіальної цілісності України, з нагоди річниці проведення 26 лютого 2014 року в місті Сімферополі мітингу на підтримку територіальної цілісності України за участю кримських татар, українців та представників інших національностей.