Мирон Маркевич / фото УНІАН, Євген Кравс

Колишній головний тренер збірної України, "Металіста", "Дніпра" та інших команд Мирон Маркевич відповів на обурення росіян після того, як УЄФА представив логотип Євро-2024 і опублікував карту України з Кримом.

Маркевича цитує meta-ratings.com.ua.

"Це виважені і правильні рішення і дії УЄФА. Росія чомусь вважає, що Крим - її територія, але міжнародна спільнота дотримується іншої точки зору", - сказав Маркевич.

Відео дня

Він підкреслив, що УЄФА показав свою чітку позицію в цьому питанні:

"УЄФА, що відрадно, продовжує діяти згідно з міжнародним правом. Він послідовний, оскільки пару років тому вже були спроби російської сторони включити кримські команди до складу чемпіонату Росії. Але також УЄФА наклав на це жорстке вето. І правильно зробив, тому що Крим - це українська територія. Зараз УЄФА знову показав свою чітку і послідовну позицію, яка відповідає і своєму статуту, і статуту ООН".

Скріншот

Читайте такожУЄФА представив логотип Євро-2024 (фото, відео)

Окупація Криму Росією

  • Росія окупувала український Крим, ввівши на півострів своїх військових і організувавши в березні 2014 року псевдореферендум про його самовизначення. Самопроголошена кримська влада заявила, що 96,77% жителів півострова висловилися за приєднання Криму до РФ.
  • 18 березня 2014 року в Кремлі був підписаний так званий "договір" про прийняття до складу РФ Криму і Севастополя.
  • Країни Заходу не визнали анексію Криму і ввели санкції проти Росії.
  • Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму 20 лютого 2014 року. З початку окупації на півострові понад 100 українців стали "бранцями Кремля".
  • Після окупації Криму в 2014 році Росія проводить регулярні військові навчання на півострові та в акваторії Чорного моря, а також завозить військову техніку, зокрема, системи протиповітряної оборони.
  • У Генштабі України дії російських військових у Криму називають незаконними.
  • Генасамблея ООН в грудні 2019 року прийняла резолюцію, що закликає Росію вивести свої війська з анексованого Криму і припинити тимчасову окупацію території України.
  • Президент Володимир Зеленський ввів 26 лютого в Україні День опору окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя як щорічну пам'ятну дату з метою вшанування мужності і героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території - в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, у відстоюванні територіальної цілісності України, з нагоди річниці проведення 26 лютого 2014 року в місті Сімферополі мітингу на підтримку територіальної цілісності України за участю кримських татар, українців та представників інших національностей.