Андрій Павелко / фото УАФ

Журналісти програми розслідувань "Гроші" публікують резонансне розслідування, повʼязане з діяльністю президента Української асоціації футболу Андрія Павелка та його найближчого оточення. Так, у розпорядження редакції потрапило відео того самого обшуку, який таки відбувся у межах однієї з багатьох карних справ про корупцію ФФУ (нині УАФ). Після перегляду відео стало зрозуміло, чому головний футбольний "чиновник" країни приховував факт обшуків.

Футбольна спільнота точно буде шокована, бо замість футбольних баз, дитячих шкіл і заводу з виробництва штучного покриття була побудована одна велика інфраструктура - будинок Павелка, будинок охорони Павелка та пляж для президента УАФ на землі, що знаходиться у державній власності та на якій заборонено будь-яке будівництво або приватне користування. Справжнє поєднання краси природи, беззаконня та, судячи з розмаху, неймовірної корупції. 

Згідно з декларацією Андрія Павелка, яку він подавав у 2018 році, в Хотянівці він орендує будинок 123 кв м. Проте такого розміру на вигляд будинок охорони біля воріт, а далі на території розміром 84 соток розташований маєток площею 1231 кв. м. Мінімальна ринкова вартість лише землі складає близько 300 тис. дол. Сам же будинок, за оцінками ріелторів, може коштувати 5 млн дол. і більше. Тож, як бачимо, війна – це криза не для всіх українців. Чи був цей будинок у фактичному користуванні Андрія Павелка під час його депутатства, адже зведений у 2013 році і в декларації не фігурував, доведеться з’ясовувати слідству, як і те, звідки у Андрія Павелка та його матері кошти на купівлю такого майна. 

Адже сам будинок родина Андрія Павелка, точніше його мати Єременко Зоя Семенівна придбала, а фактично просто оформила нещодавно - 19 вересня 2022 року. Втім, судячи з обжитості будинку, Павелко з родиною мешкають тут вже давно. І чому президент УАФ приховував і приховує цей факт стає очевидним після відео. 

Саме у цьому будинку, згідно з документами, 18 жовтня проводили обшук. Що ж побачили слідчі, коли зайшли до оселі, та що вразило журналістів, які отримали ексклюзивні відеоплівки. 

По-перше, це розміри будинку та його наповнення. Слідчі, схоже, заблукали коридорами та кімнатами – кімната для релаксу з масажним кріслом, винний льох, кінотеатр, терраса із позолоченими меблями "Пшонка-стайл", де лише стіл вартістю понад 10 тис дол., кілька роялів, величезний басейн і супер величезний гардероб розміром з однокімнатну квартиру. 

Гардероб більше схожий на мультибрендовий бутік у Мілані. Навіть манекен є – знову-таки лакшері, з головою орла, обтягнутий шкірою крокодила. Ймовірно, від відомого італійського бренду Stefano Ricci. Ціна на куртки цього бренду стартує від трьох тисяч євро, на костюми - від 5000 євро і треба чекати 8 тижнів, взуття - від 500 євро за пару. Вже не кажемо про численні аксесуари - сумки, ремені тощо. 

Оцінити це без експертизи складно, але судячи з кількості брендового одягу та взуття, то лише взуття може бути на понад 150 тис дол. А разом із гардеробом дружини тільки на одяг, сумки, взуття, аксесуари та парфуми могли витрачатися сотні тисяч доларів. 

Хоча, треба відзначити, що взуття у дружини президента УАФ Катерини Чаус менше, ніж у чоловіка. Але це все відомі французькі та італійські бренди, де вартість пари стартує від 800 доларів і може сягати 3000. Такі туфлі за 3000 доларів від Christian Louboutin також присутні у гардеробі дружини Павелка, а також велика кількість брендових сумок, серед яких найдорожчі бренди - Hermes, Chanel, Dior, Louis Vuitton, де вартість однієї сумки 3-5 тис. доларів, а найпопулярніші моделі - від 10 тис. доларів. 

По-друге, це незаконне використання смуги державної землі, яка призначена для ведення лісового господарства. До цієї землі мав би бути вільний доступ у всіх бажаючих, як, приміром, у сусідніх будинках. Але натомість на державній землі знаходиться розкішний приватний пляж Андрія Павелка та стоянка для катерів. 

І це йдеться не про життя сучасного бізнесмена, а про колишнього народного обранця, а нині керівника Української асоціації футболу Андрія Павелка. Щонайменше 10 карних справ розслідують зараз Нацполіція, ДБР, НАБУ та Прокуратура за фактами протиправної діяльності Павелка та його менеджерів. 

Справи абсолютно різні – і про примітивну корупцію на кшталт завищення вартості будівельних робіт, і виведення грошей в офшори, і про змову з детективами НАБУ, і навіть перешкоджання законній діяльності журналістів. Суми збитків, завданих Павелком і його функціонерами бюджету України та міжнародним організаціям, експерти й слідство оцінюють у приблизно 550 000 000 гривень.

Вочевидь, на частину цих коштів і побудований маєток, купується одяг з крокодилу та забезпечується люксовий стиль життя. Разом з тим, попри багаторічні розслідування, досі немає жодного вироку суду, покараних за багатомільйонні афери також немає. До речі, в НАЗК із Андрієм Павелком давні відносини – відомо про майже десяток протоколів про його корупцію за часів депутатства, але Павелко так і залишається очільником УАФ, де продовжує реалізовувати свої схеми.